Proč tu není diskusní fórum?

Před čtyřmi lety, když Iniciativa Předboj.eu vznikla, jsme založili na internetu místo, kde jsme mohli prezentovat své myšlenky a plány. Na stránkách predboj.eu byl stejně jako dnes k nalezení náš volební program a další dokumenty, vztahující se k volbám. 

Protože jsme chtěli se svými budoucími voliči komunikovat, založili jsme na stránkách i diskusní fórum. Na seriózní výměnu názorů v něm ale, bohužel, nikdy nedošlo. Velmi brzy totiž toto místo objevili i kamarádi a rodinní příslušníci některých tehdejších zastupitelů a veškerou diskusi znehodnotili. Naše fórum využívali hlavně k šíření svých „jednostranných pravd“ a osobních výpadů vůči našim novým kandidátům. Reálná hodnota tohoto komunikačního kanálu se pro nás nakonec ukázala být, oproti očekávání, téměř nulová.

Letos jsme proto udělali novou verzi stránek bez diskusního fóra.  Jsme malá obec a s našimi voliči se snažíme být v téměř každodenním kontaktu. K výměně názorů a diskusím dochází na různých místech a při běžných činnostech po celé čtyři roky našeho volebního období. Kdo z občanů Předboje o informace opravdu stál, našel si způsob, jak se k nim dostat. A jsme za to rádi. Nemáme proto potřebu koncentrovat veškerou diskusní aktivitu do jednoho předvolebního týdne a na jedno jediné místo na internetu.   

Zvláštní zkušeností pro nás je, že diskusního fóra na našich stránkách se v letošním roce nedomáhají naši voliči, ale naši oponenti. Zřejmě měli v plánu ho používat stejným způsobem, jako před čtyřmi roky a najednou jim možnost pokřikovat na naše kandidáty a voliče chybí. Druhá místostarostka se proto dokonce pokusila šířit své předvolební názory přes oficiální stránky obecního úřadu a vybízí své voliče, aby s ní komunikovali přes diskusní fórum na obecním webu. Takovéto jednání odsuzujeme a zastáváme názor, že obecní web by měl zůstat apolitický. Měl by sloužit občanům a ne politikům. Proto se také nebudeme do předvolebních diskusí a agitací v jeho rámci zapojovat. 

Děkujeme za pochopení a přízeň

Iniciativa Předboj.eu