Jak volit? Jeden křížek stačí!

Přiblížil se okamžik pravdy. Snad jste se nenechali odradit v posledních dnech nakydanou špínou a přijdete volit. Když na volebním lístku zakřížkujete Iniciativu Předboj.eu s číslem 2, budeme moc rádi. Předem díky.

Dejte pozor! Komunální volby se ve způsobu hlasování zásadně liší od sněmovních!

Nejlepší a nejjistější způsob jak volit Iniciativu Předboj.eu
je udělat jeden křížek před její název. 

Tím nám dáte všech sedm hlasů, které máte k dispozici*.

Pozor! Křížky u jednotlivých kandidátů nefungují jako preferenční hlasy!

*Volební systém používaný v komunálních volbách je nejsložitějším a nejméně srozumitelným ze všech typů českých voleb. Neznalost toho, jak funguje, vede také k většímu podílu neplatných hlasů.

Pokud nechcete dát na naši radu a použít pouze jeden křížek, vyzkoušejte si, jestli bude vaše kombinace až sedmi křížků u jednotlivých kandidátů platným hlasem na tomto simulátoru. Byla by škoda, aby váš hlas propadl.

Simulátor volebního lístku - komunální volby

Další užitečné odkazy:

„Nejjednodušší je zaškrtnout křížek u názvu strany, čímž dostanou hlas všichni její kandidáti ve sloupci,“ radí článek na Novinkách.cz: "Když budete křížkovat, většinou svým preferenčním hlasem třeba i nechtěně pomůžete straně, kterou byste nejraději nevolili, a jejímu lídrovi," uvádí autor.

„Křížkování u jmen kandidátů v komunálních volbách někteří odborníci označují za podvod na voliče,“ píše redaktor Deniku.cz: